Sıfırdan Web Sitesi Kurma

WordPress site kurma fiyatları 2022

29.12.2021
226

WordPress site kurma fiyatları sandığınız gibi uçuk kaçık fiyatlar değildir. Aslında makul fiyatlara profesyonel bir wordpress web sitenizi hayata geçirebilirsiniz. Bu makalemizde sizlere wordpress site kurma maliyeti hakkında bilgiler sunacağız.

WordPress site kurma ücreti acaba kaç paraya patlar diye düşünenler muhtemelen şöyle bir hesaplama yapıyorlar ve site kurmaktan vaz geçiyorlar.

Sitenin adı 200 olsa, host fiyatı 400 desek, tema almaya kalsak oda 350, kurulum ücreti 100 ödesek derken bir bakmışsınız ki ortalama fiyat bin tl ye ulaştı. Bu fiyatı hesaplayanlar normal olarak site açmaktan vaz geçiyor ve başka projelere yöneliyorlar. Bir dakika durun, eğer gerçekten web site açmaya hevesiniz var ise bu rakamların çok daha altında web sitenizi açabilirsiniz.

WordPress Sitesi Kurma Maliyeti Ne Kadar?

En düşük ücretli wordpress sitesi kurmak isteyenlere üç aşağı, beş yukarı bir fiyat çıkaralım. İşe ilk olarak sitenizin adının kaç lira olduğunu belirleyelim. Ben sizin için hemen şimdi bakıyorum ve söylüyorum.

2022 yılının ilk günlerinde Guzel.net.tr hosting firmasında alacağınız com uzantılı domain fiyatının yıllığı 100 tl. Görüntü olarak da resmini koyuyorum. Net uzantısı ise bu günlerde fiyatı biraz çıkışta. Yıllığı 142 tl ye dayanmış

Wordpress site kurma fiyatları

Not: WordPress site kurma fiyatları kampanyalara dayalı olarak değişkenlik göstermektedir. Com, net yada org uzantılarının en güncel fiyatlarına kendiniz bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İsimtescil.net adresinde ise Com uzantılı domain ücreti 125 tl Net uzantılı domain fiyatı ise 101 tl dir. Bunun da görüntüsünü paylaşıyorum.

Wordpress site kurma fiyatları
İsimtescil firmasının şu anki fiyatlarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Domain Fiyatları Konusunda Sonuç

Açmak istediğiniz sitenin domain fiyatı konusunda az çok bilgi sahibi olmuş olduk. Sonuç olarak ilk başlangıçta domaine ödeyeceğimiz otalama fiyatı 110 tl olarak belirleyelim.

Sıra Geldi Hosting Ücretine

100 tl cepten çıkacak. Geldik işin ikinci aşamasına. Bakalım hosting fiyatları ne kadar, masraflar kaça çıkacak. Yine aynı şekilde Guzel.net.tr adresindeki wordpress hosting fiyatlarına bir göz atmadan önce şuna değinmek istiyorum. WordPress site kurulumunda linux hosting de tercih edebilirsiniz, wordpress hosting de. Her iki hosting seçeneğinden birini seçerek sitenizi oluşturabilirsiniz. Benim şahsi fikrim worpdress hosting den yana. Şimdi onun fiyatına bakalım.

Guzel.net.tr firmasında wordpress hostinge ait 3 paket bulunuyor.

  • WP Mini paket: Yıllık 99.90 tl.
  • WP Beşsite Limitsiz: 319.90 tl.
  • WP Limitsiz: 339.90 tl

Bu kısıma aydınlık getirelim. Wp mini paket fiyat olarak 99 tl olsada, Wp beşsite limitsiz bence daha mantıklı. Çünkü 319 tlye tam 5 tane site içerisinde barındırabilirsiniz. Yok ben bir tane site açacağım Wp mini bana yeter diyorsanız ozaman sorun yok. Guzel.net.tr deki güncel hosting fiyalarına bakmak için wordpress hostin fiyatları, linux hosting fiyatları tıklayabilirsiniz. Şimdide isimtescil.net deki hosting fiyatlarına bir göz atmak için buraya tıklayın.

Hosting Fiyatı Konusunda Sonuç

Evet hosting fiyatları konusunda da az çok fiyat bilgisi almış oldunuz. O zaman ortak bir karar verelim ve hosting fiyatına ise yıllığına 140 tl diyelim.

Toparlayalım

İnternet sitesi yapma fiyatı şu ana kadar ortalama 250 ₺ olarak belirleyebiliriz.

Peki başka para ödemeyecek miyim? Hayır ortalama olarak 250 tl ye profesyonel web sitenizi hayata geçirebilirsiniz. Bu aşamadan sonra geriye kalan işlemleri ücretsiz olarak halledebilirsiniz. Mesela tema konusunda binlerce ücretsiz tema arasından temanızı seçerek kullanabilirsiniz. WordPress kurulumunu da ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Ücretsziz temaları görmek isteyenler buraya tıklayabilir.

En hızlı En kolay WordPress Kurulumu, Resimli Anlatım makalemizi okuyarak wordpress site kurulumunu ücretsiz yapabilir, yada hosting şirketinize yaptırabilirsiniz.

Faydalı Yazılar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2022 Websitesikurma.org - Wordpress siteye sahip olmak isteyenler için özenle hazırlanmıştır.