Sıfırdan Web Sitesi Kurma

Web Sitesi Kurmak Zor mu

20.03.2022
120

Web sitesi Kurmak zor mu, Site kurmak istiyorum ama cesaret edemiyorum, Site kurmak çok mu zor, Site kurmak kolay mı? diye düşüncelerden artık kendinizi arındırın. 2000 binli yıllara dönecek olursak ve bu sorunun cevabını aradığımızı var sayarsak “Evet zor” olduğunu kolaylık söyleyebilirdim. Fakat şuan da web sitesi kurmak zor mu sorusunun cevabını aramak bile haksızlık olur.

Web Sitesi Kurmak Zor mu

Web Sitesi Kurmak Zor Değil

Evet arkadaşlar web sitesi kurmak zor değil tam tersine son yıllarda oldukça basit bir hale dönüştü. Web site kurulumu hakkında yüzlerce video anlatımı bulunuyor. Bunları bir kaç kez izleyerek işin mantığını anlamanız yeterli olacaktır. Biz yine de sizlere web sitesi kurmanın zor olmadığını anlayacağınız dilde aktarmaya çalışacağız.

İlk Olarak Nereden Başlamalıyız!

Web sitesi kurmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre. Şimdi sizlere bir wordoress site kurmak için neler yapılacağını adım adım madde şeklinde anlatacağız.

  • Öncelikle ne tür bir site kurmak istediğinizi belirleyin.
  • Almak istediğiniz domain adresinin boşta olup olmadığını kontrol ederek satın alma işlemini gerçekleştirin. Domain – Hosting firmaları
  • Domain alma işleminden sonra aynı firma üzerinden yada başka firmadan hosting alıır.
  • Bu 2 işlem bitikten sonra wordpress dosyaları aldığınız hosting paketinin public_html klasörüne yüklenir.
  • WordPress kurulum işlemi gerçekleştirilir.
  • Tema seçilir.
  • WordPress genel site ayarları yapılır ve işlem sona erer.

Burada kısaca yapılması gerekenleri size aktardık. Bunların yapımıyla ilgili çok sayıda görsel ve videolu anlatımlar mevcut. WordPress web sitesi kurmak zor mu diye soranlar için şunu söyleyebiliriz ki. İşi az çok bilen kişi 1 saatte site kurulumunu tamamlayabilir. Ne kadar zor olduğunu artık siz buradan anlayabilirsiniz.

Eğer yardıma ihtiyacınız olursa bana websitesikurmaorg@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yararlı Başlıklar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2022 Websitesikurma.org - Wordpress siteye sahip olmak isteyenler için özenle hazırlanmıştır.