Com uzantılı site açmak

17.09.2021
775

.Com uzantılı site açmak istiyorum diyenler için Domainli site kurma nasıl olur itinalı şekilde açıklıyoruz. Öncelikle şunu belirtelim “.Com” uzantılı site açmak ve bu siteye ücretsiz şekilde sahip olmak isteyenler var. Maalesef bu yazımız bedava “Com” uzantılı site açmak isteyenler için bilgiler içermemektedir.

Com uzantılı site açmak

Com Uzantılı Site Nasıl Açılır

Bu işlerde henüz pek bilgisi olmayan arkadaşlar için Com uzantılı siteye nasıl sahip olunur detaylı şekilde anlatmaya başlayalım.

  • Evvela alacak olduğunuz Com uzantılı domain için size önerdiğim 2 firma dan birine üye olmanız gerekiyor. Merak etmeyin üyelik işlemleri ücretsizdir.
  • Üyelik işlemini tamamladıysanız sıra geldi sahip olmak istediğiniz com uzantılı domain isminin boşta olup olmadığını kontrol etmeye.
    • Guzel.net.tr ye üye olduysanız Alan adı / Alan adı kaydı yolunu izleyin.
    • İsimtescil.net sitesine üye olduysanız Domain bağlantısına tıklayın ve yeni bir alan adı sorgulama kısmından kullanmak istediğiniz domaini yazın.
    • Eğer domain başkası tarafından daha önceden alındıysa kırmızı yazıyla “Satın alınmış” yazısını göreceksiniz.
    • Eğer boştaysa zaten yeşil renkte “Satın al” yazısını göreceksiniz.

Resimli örnekler

Boş olan domain görünümü

com domain alma
com domain alma

Başkası tarafından alınmış domain.

domain kontrol
domain kontrol

Buraya kadar her şey normal şekilde ilerledi ise “Com uzantılı domain” sahibi olmuşsunuzdur. Sıra geldi hosting almaya. Hosting olmadan site kurulur mu. Malum domainle hosting tıpkı etle tırnak gibidir. Domain aldığınız siteden birde hosting paketi satın alın. En iyi hosting firmaları 2022. Projeniz çok büyük değilse başlangıç için makul fiyatlarda bir paket alabilirsiniz. Daha sonrasında işler yolunda giderse hosting paketinizi kolayca yükseltebilirsiniz.

Hosting de satın aldığınıza göre şimdi geriye sadece sitenizi açmak için diğer işlemleri uygulamak kalıyor. En hızlı En kolay WordPress Kurulumu – Resimli Anlatım makalemizi inceleyerek Com uzantılı sitenizin kurulumuna başlayabilirsiniz.

Faydalı Yazılar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2023 Websitesikurma.org - Wordpress siteye sahip olmak isteyenler için özenle hazırlanmıştır.